Almanyada Üniversite, Almanyada Lisans, Almanyada Üniversite Okumak - DBT Danışmanlık
  • Almanyada Lisans Eğitimi

    Almanyada Lisans Eğitimi

0
Paylaşım

Almanya’da lisans eğitimi üç yıldır ve eğitim dili Almanca veya İngilizce olarak tercih edilebilir. Almanya’da üniversite okumanın başlıca koşulları, Türkiye’de 12 yıllık lise eğitimini bitirmiş ve ÖSYM’den 4 yıllık bir lisans programını kazanmış olmaktır.

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinde eğitim ücretsizdir fakat bazı eyaletlerde üniversite eğitimi için 100 ile 250 Euro arasında değişen dönem harçları alınmaktadır. Türk yüksek öğrenim sisteminde olduğu gibi Almanya’daki lisans eğitimi de iki dönemden oluşmaktadır. Akademik öğretim yılı kış dönemi için Ekim’de başlar, Ocak’ta son bulur. Bahar dönemi ise Mart ayı sonunda başlar ve Haziran sonunda biter.

Yabancı dil eğitimi almadıysanız üniversite bünyesinde yabancı dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Lisans Tamamlama Eğitimi

Türkiye’de iki yıllık bir üniversiteyi tamamlamış olan ön lisans mezunları, İngilizce veya Almanca dillerinden birini akademik se- viyede biliyorsa, hiç bir sınava tabi tutulmadan lisans eğitimini tamamlayabilmektedir. Ön lisans eğitimini tamamlanmış an- cak yabancı dil bilmiyorsanız, gideceğiniz üniversitede yabancı dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen uzman danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Lisans Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alman Üniversitelerindeki Ön Koşullar

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2016-10-31 19:56:57
Oğlumuz Yağız Şen , Alman Lisesine ilk girdiği yılda , üniversitede mimarlık eğitimi alma yönünde tercihini yapmıştı. Abitur notlarımızın oluşmaya başladığı lisenin 11.sınıfında, bu konuda uzmanlığını çeşitli kişi ve kurumlardan duyduğumuz değerli danışmanımız Sn.Birsen Türkyılmaz ile tanıştık. Kendisi ile yaptığımız ilk görüşmeden sonra da doğru adreste olduğumuzu anladık. Sadece bir danışman değil, aynı zamanda Yağız'ı gerçekten çok sevdiğini ve bu zor süreçte onunla aynı heyecanı duyduğunu bildiğimiz özel bir dostumuz oldu Birsen Hanım. Gençlik heyecanlar derslerin yoğunluğu ve stres yönetimi konusunda bizim de zaman zaman zorlandığımız her konuda yardımcımız, yol gösterenimiz oldu. Yağız'ın hedefi olan TUM Münih Teknik Üniversitesi Mimarlık fakültesine ve aksi bir durumda B planı olarak gidebileceğimizi düşündüğümüz diğer bölümlere başvurularımızı Birsen Hanım yaptı. Başvurduğumuz tüm bölümlerden kabullerimizin gelmesinde Yağız'ın mülakatlardaki başarısı kadar elbette onun motivasyon yazılarının da etkisi oldu.. Bu gerçekten zor bir süreç ve profesyonel destek sizi gerçekten çok rahatlatıyor,öğrencinin kendine olan güvenini arttırıyor. Okulumuz ve bölümümüz belli olduğunda , Birsen Hanım , Yağız'ın kalacağı yurdu da organize ederek bizi çok zor bir süreçten daha kurtardı. Yağız'ın , Mimarlık kabulünün geldiği anda , mutluluğunu ilk paylaştığı kişiydi Birsen Hanım. Onun da bu sonuca ne kadar çok sevindiğini görmek bizi de fazlasıyla onurlandırdı, çok mutlu etti. Hayalini hedefi yapan oğlumuzla elbette çok gurur duyuyor , bu konuda desteğini hep hissettiğimiz sevgili Birsen Hocamıza da yürekten teşekkür ediyoruz.
Yağız Şen & Ailesi
İstanbul
2018-07-28 14:34:53
Başlangıçta her şeyi kendim yapabileceğim diye düşündüğüm üç aylık bir sürecin sonunda tamamen umutlarımı yitirdiğim bir anda birsen hanımla tanıştım ve sanki tekrar karanlıktan aydınlığa kavuştum. Bu konudaki yılların verdiği engin tecrübesi ve açıkçası başlangıçta hiç hoşuma gitmeyen tam bir alman disipliniyle benim yolumu yeniden çizdi ve sonuçta anladım ki ilk günden her şeyi onun istediği gibi yapsaydım bu süreç çok daha kolay geçecekti. Birsen hocam sayesinde Almanya’dan iki üniversiteden kabulüm geldi. Size minnettarım hocam Saygı ve sevgilerimle Buket
Buket Hep
üni kessel