Almanyada Üniversite, Almanyada Lisans, Almanyada Üniversite Okumak - DBT Danışmanlık
  • Almanyada Lisans Eğitimi

    Almanyada Lisans Eğitimi

0
Paylaşım

Almanya’da lisans eğitimi üç yıldır ve eğitim dili Almanca veya İngilizce olarak tercih edilebilir. Almanya’da üniversite okumanın başlıca koşulları, Türkiye’de 12 yıllık lise eğitimini bitirmiş ve ÖSYM’den 4 yıllık bir lisans programını kazanmış olmaktır.

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinde eğitim ücretsizdir fakat bazı eyaletlerde üniversite eğitimi için 100 ile 250 Euro arasında değişen dönem harçları alınmaktadır. Türk yüksek öğrenim sisteminde olduğu gibi Almanya’daki lisans eğitimi de iki dönemden oluşmaktadır. Akademik öğretim yılı kış dönemi için Ekim’de başlar, Ocak’ta son bulur. Bahar dönemi ise Mart ayı sonunda başlar ve Haziran sonunda biter.

Yabancı dil eğitimi almadıysanız üniversite bünyesinde yabancı dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Lisans Tamamlama Eğitimi

Türkiye’de iki yıllık bir üniversiteyi tamamlamış olan ön lisans mezunları, İngilizce veya Almanca dillerinden birini akademik se- viyede biliyorsa, hiç bir sınava tabi tutulmadan lisans eğitimini tamamlayabilmektedir. Ön lisans eğitimini tamamlanmış an- cak yabancı dil bilmiyorsanız, gideceğiniz üniversitede yabancı dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen uzman danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Lisans Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alman Üniversitelerindeki Ön Koşullar

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2016-10-30 20:06:57
Biz , Alman lisesi 2012 mezunu Cenan Dinç'in anne & babasıyız. Oğlumuzun derslerinin çok yoğun olduğu ve ülke seçimi kararını veremediği dönemde bir arkadaşının tavsiyesi ile Birsen Hn. İle tanıştık. Konuya hakimiyeti ve güçlü kişiliği ile ilk anda tam olarak güvenimizi kazandı. Önce oğlumuzun isteklerini analiz ederek engin tecrübesiyle , gideceği ülke ve okulun belirlenmesini sağladı. Daha sonra ailece aldığımız kararla Cenan'ın bütün işlemlerini ( Başvuru,kabul,vize ve kalacak yer) tek başına üstlendi. Bu süreç oğlumuz için çok verimli oldu. Zira bütün enerjisini rahatlıkla Abitur için kullanıp başarılı oldu. Bize bu desteği büyük bir başarıyla veren Birsen Hanıma sonsuz teşekkür eder, kesinlikle çocuklarınızın yurt dışı eğitim danışmanlığında tavsiye ederiz. Saygılar.
Nilgün & Mekki Dinç
İstanbul
2016-10-31 19:48:12
Üniversite önemli bir adım, ancak bu adıma ulaşmak için birkaç sınavdan geçmek gerekiyor. Bu ulaşma sürecinde meşguliyet artıyor tabii ki. Birsen Hanım bana onca yoğunluğumun arasında çok yardımcı oldu ve aynı zamanda ailemi de gerekli olaylar hakkında bilgilendirdi. Sadece belge halletmek için değil, aynı zamanda gerçek bir danışman olarak yanımda bulundu. Şuan bakıyorum da bu işi yaparken bir profesyonel ile çalışmışım, iyi ki de öyle yapmışım. Her türlü destek ve yardımı için ona ayrı bir teşekkür ediyorum tabii ki. Bu işin en güzel kısımlarından biri de görüşmelerin her zaman eğlenceli ve esprili bir şekilde geçmesiydi. Ciddi işlerin arasına biraz da eğelence katmak gerekiyor ki zaten Birsen Hanım çok deneyimli ve neşeli bir insan. :) Sevgiler...
Leon Reyna
İstanbul