Almanyada Üniversite, Almanyada Lisans, Almanyada Üniversite Okumak - DBT Danışmanlık
  • Almanyada Lisans Eğitimi

    Almanyada Lisans Eğitimi

0
Paylaşım

Almanya’da lisans eğitimi üç yıldır ve eğitim dili Almanca veya İngilizce olarak tercih edilebilir. Almanya’da üniversite okumanın başlıca koşulları, Türkiye’de 12 yıllık lise eğitimini bitirmiş ve ÖSYM’den 4 yıllık bir lisans programını kazanmış olmaktır.

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinde eğitim ücretsizdir fakat bazı eyaletlerde üniversite eğitimi için 100 ile 250 Euro arasında değişen dönem harçları alınmaktadır. Türk yüksek öğrenim sisteminde olduğu gibi Almanya’daki lisans eğitimi de iki dönemden oluşmaktadır. Akademik öğretim yılı kış dönemi için Ekim’de başlar, Ocak’ta son bulur. Bahar dönemi ise Mart ayı sonunda başlar ve Haziran sonunda biter.

Yabancı dil eğitimi almadıysanız üniversite bünyesinde yabancı dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Lisans Tamamlama Eğitimi

Türkiye’de iki yıllık bir üniversiteyi tamamlamış olan ön lisans mezunları, İngilizce veya Almanca dillerinden birini akademik se- viyede biliyorsa, hiç bir sınava tabi tutulmadan lisans eğitimini tamamlayabilmektedir. Ön lisans eğitimini tamamlanmış an- cak yabancı dil bilmiyorsanız, gideceğiniz üniversitede yabancı dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen uzman danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Lisans Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alman Üniversitelerindeki Ön Koşullar

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2016-12-18 18:25:49
Kızımız Zeynep Nazlı nın Almanyada eğitim görmesi konusunda planlar yaparken konunun ne kadar önemli olduğunu ve bu konuda asla hata yapılmaması gerektiğini gördük. Çevremizde bu konularda yapılmış olan birçok,bireysel girişimlerin nasıl sonuçsuz kaldığını çok iyi gördüğümüz için konunun uzmanı olduğunu yakın bir dostumuzdan öğrendiğimiz Sayın Birsen Hanımefendiyle iletişime geçtik.Uzun uzun yazmaya gerek duymuyoruz zira çağımız sürat ve sonuç çağı, sıkıntısız bir süreç sonunda şu anda kızımız dil eğitimine başladı.Bundan sonraki süreçler içinde sonsuz güven duyduğumuz başta Birsen Hocamıza ve maiyetindeki emeği geçenlere teşekkürlerimizi bildiririz. Saygılarımızla. Aysel BİRTÜRK - Metin BİRTÜRK
Metin BİRTÜRK
KOCAELİ İZMİT
2016-10-31 19:51:18
Bu yıl oğlum Alman Lisesini bitirdi henüz diplomamizi almadık.Birsen hanımla tanışmamız ve ilk görüşmemiz onbirinci sınıfın ilk aylarıydı. Almanya'da mühendislik okumak hedefiyle,bu süreçte profesyonel bir desteğe ihtiyacımız olduğuna karar vermiştik.İlk görüşmemizin ardından eve dönerken bir anne,bir veli olarak kendimi çok huzurlu hissettim.Bu oğlumu güvenli ellere teslim etmenin verdiği bir huzurdu tarifsiz bir duygu. Birsen Hanımın pozitif enerjisi,yakınlığı,engin tecrübesi,pek çok kaygımı ve soru isaretlerimi gidermekle kalmamış,onunla tanışmak bize moral kazandırmış,emin ellerde olduğumuzu bilmek bizi motive etmiştir. Bu süreçte ; onbirinci sınıfın yazında,oğlum almanyada pek çok üniversite yetkilisiyle Birsen hanımın aldığı randevular sayesinde görüştü böylece hem üniversiteleri hemde bizzat şehirlerini görerek, hedeflerini belirledi.2 yıl boyunca Birsen hanım oğlumu almanca dersleri ile abitura hazırladı.ingilizce ve diğer derslerdeki yönlendirmeleri eksiklerimizi tamamladı.Bugün Abitur sınav sonuçlarımız aciklanali bir hafta olmasına rağmen oğlum Münih Teknik üniversitesi elektrik elektronik öğrencisi ,Münihte kalacağı yurt bile hazır. Sonsuz teşekkürler birsen hocam, bize öğretmen, rehber, psikolog ,arkadaş, ışık olduğunuz için.... Sizi seviyoruz Ömercan Haşhaş velisi Nilüfer Haşhaş
Nilüfer Haşhaş
İstanbul