Almanyada Staj, Alman Üniversitelerinde Staj, Yurtdışında Staj - DBT Danışmanlık
  • Almanyada Staj

    Almanyada Staj

0
Paylaşım

Üniversiteden mezun olmaya yakın öğrenciler iş hayatını tanımaya yönelik girişimlerde bulunuyorlar. Bunun da en yaygın yolu staj. 1 ayla 1 yıl arasında değişen bu süreçte öğrenciler bir kurumda okudukları ya da ilgili oldukları mesleklerde tecrübe edinmeye çalışıyorlar.

Bu dönemi yurtdışında geçirmek isteyenler ise uluslararası staja yöneliyor. Böylece hem yabancı dillerini geliştiriyorlar hem de farklı bir iş deneyimi kazanıyorlar. Bunun yanı sıra farklı kültürleri öğrenmek, farklı bir ülkede kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğrenmek, kendi başına problem çözebilmek, öğrencinin kendine olan güvenini artırıyor.

Praktikum - Almanya'da Staj

Gerek Almanya’da gerekse Türkiye’de üniversite eğitimi bitiminde iş başvuru yaparken bütün firmalar, diploma notları dışında staj belgelerine dikkat çekerler. Özellikle Almanya’da staj konusu oldukça önemlidir.

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2016-10-30 20:08:40
Yurtdışında ikinci yüksek lisansımı yapma düşüncesi ile çıktığım bu yolda Birsen Hanım'la tanıştım. Tamamen hayatımın yönünü değiştirdi. Beni master yerine direk doktoraya başlama konusunda teşvik etti ve destekledi. Yabancı dilimi geliştirmem konusunda tecrübesiyle beni en iyi şekilde yönlendirdi. Ümitsizliğe kapıldığımız zamanlarda bile bana ve aileme çok kararlı,kendinden emin tavırlarıyla bizi rahatlattı. Mülakat ve sunumlarda bütün desteğiyle her zaman yanımdaydı ki bu çok önemliydi benim için. Bitmek tükenmek bilmeyen çözümleri ile her türlü sorunuma yardımcı oldu. Şimdi ise Birsen Hanım sayesinde çok büyük ve güzel bir projede doktora öğrencisi olarak yer alacağım. Halen benden desteğini esirgemeyen Birsen Hanım'a çok çok teşekkür ediyorum. Sevgiler...
Gülayşe Gürsoy
Wüzburg, Almanya
2016-10-30 19:43:37
Üniversiteyi bitirdikten sonra master yapmaya karar verdim ve bir dizi araştırmadan sonra bu konuda bana yardımcı olabileceğini düşündüğüm Eğitim Danışmanlıklarını araştırmaya karar verdim. Kafamda hangi ülkede hangi dalda master yapacağım daha önceden şekillenmiş olmasına rağmen özellikle Birsen Türkyılmaz bana ülkeler ve okullar hakkındaki tüm detayları, bilgileri ve tecrübelerini aktardılar. Almanya’nın SRH üniversitesine karar verdikten sonra bu okula yerleşme sürecinde de her türlü işim titizlikle yapıldı bana gereken tüm yardım sağlandı.Gerek SRH Üniversitesiyle gerek Alman Konsolosluğu ile olan tüm işlerimde Birsen Hanım yanımdaydı. Hatta kendi üniversitem olan Marmara Üniversitesinde yaşanan ufak tefek sorunlarda bile gereken yardımı kendisinden aldım. Yolculuğumun temellerinin atılmasında yardımcı olan Yurtdışı eğitim konusunda profesyonel bir bakış açısına sahip Birsen Hanım ile çalıştığım için kendimi şanslı buluyorum. Yurtdışında lisans ya da yüksek lisans programları düşünen herkesin burada isteği özelliklere sahip bir okula girmesi için gereken yardımı ve desteği alacağını düşünüyorum.
Bora Yadigar
Berlin / Almanya