Almanyada Yüksek Lisans Eğitimi, Yurt Dışında Yüksek Lisans, Almanyada Master - DBT Danışmanlık
  • Almanyada Yüksek Lİsans

    Almanyada Yüksek Lİsans

0
Paylaşım

Almanya’da yüksek lisans eğitimi alarak uluslarası geçerliliğe sahip ayrıcalık kazanırsınız.

Türkiye’de üniversite eğitimini bitirdikten sonra Almanya'da yüksek lisans yapan öğrenciler denklik sorunu yaşamamaktadır. Eğer akademik seviyede İngilizce yada Almanca bilgisine sahipseniz, Almanya'da hemen Master (Yükseklisans Eğitimi)'ne başlayabilirsiniz. Yükseklisans eğitiminin ardından alacağınız diplomalar uluslarası geçerliliğe sahiptir.

Yükseklisans programları da lisans eğitimi programları gibi dönem başına 100 -250 Euro ödenmesi gerekmektedir. Bazı yükseklisans programları ücretlidir. Master yapmak istiyorsanız, mezuniyetinizden 6 ila 7 ay öncesinden yükseklisans başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2016-12-18 18:25:49
Kızımız Zeynep Nazlı nın Almanyada eğitim görmesi konusunda planlar yaparken konunun ne kadar önemli olduğunu ve bu konuda asla hata yapılmaması gerektiğini gördük. Çevremizde bu konularda yapılmış olan birçok,bireysel girişimlerin nasıl sonuçsuz kaldığını çok iyi gördüğümüz için konunun uzmanı olduğunu yakın bir dostumuzdan öğrendiğimiz Sayın Birsen Hanımefendiyle iletişime geçtik.Uzun uzun yazmaya gerek duymuyoruz zira çağımız sürat ve sonuç çağı, sıkıntısız bir süreç sonunda şu anda kızımız dil eğitimine başladı.Bundan sonraki süreçler içinde sonsuz güven duyduğumuz başta Birsen Hocamıza ve maiyetindeki emeği geçenlere teşekkürlerimizi bildiririz. Saygılarımızla. Aysel BİRTÜRK - Metin BİRTÜRK
Metin BİRTÜRK
KOCAELİ İZMİT
2016-10-30 19:35:59
Birsen hanımla tanışmam oğlum batuhanın yurtdışında eğitim görmesi kararından sonra oldu. Bu konuyla ilgili araştırmalar yaparken, profösyenel bir yardım almam gerektiğini anladım ve araştırmalarım sonucunda hit kurumuna ulaştım. Bir kaç telefon görüşmesinden sonra yüzüyüze konuşmak için kuruma gittik.orada birsen hanımla tanıştık.şunu söylemeliyim ki konuşma esnasında ne kadar konuya hakim ne kadar bilgili ve rahatlatıcı olduğunu gördüm. İnanır mısınız bu konuyla uğraştığımdan beri en huzurlu uyuduğum geceydi.birsen hanım bu konuda gerçekten çok ama çok bilgili biri,aradığınızda size her an destek olabilen ,her konuda yardım eden biri. Batuhan şu an almanyada dil okulunda ve birsen hanımla sürekli görüşüyoruz. Batuhanın notlarıyla durumuyla sorunlarıyla yani herşeyle çok ilgili. İyiki Birsen hanımı tanıdım, inanın en sevdiğiniz kişinin yurtdışında olup , bu kadar güvende olması çok özel bir duygu. Bir anne olarak size çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
Sezer Kadıoğlu
İstanbul