Almanyada Üniversite Eğitimi, Yüksek Lisans, Doktora ve Staj - DBT Danışmanlık
  • Almanyada Üniversite Eğitimi

    Almanyada Üniversite Eğitimi

0
Paylaşım
Lisans Eğitimi

Lisans Eğitimi

Almanya’da lisans eğitimi üç yıldır ve eğitim dili Almanca veya İngilizce olarak tercih edilebilir. Almanya’da üniversite okumanın başlıca koşulları Türkiye’de 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış olmak ve ÖSYM’den 4 yıllık bir lisans programını kazanmış olmak gerekmektedir.

Detaylar


Yüksek Lisans

Yüksek Lisans

Türkiye’de üniversite eğitimini bitirdikten sonra Almanya'da yüksek lisans yapan öğrenciler denklik sorunu yaşamamaktadır. Eğer akademik seviyede İngilizce yada Almanca bilgisine sahipseniz, Almanya'da hemen Master (Yükseklisans Eğitimi)'ne başlayabilirsiniz. Yükseklisans eğitiminin ardından alacağınız diplomalar uluslarası geçerliliğe sahiptir.

Detaylar


Doktora

Doktora

Almanya’da doktora eğitimi alabilmek için Türkiye’deki üniversitelerden “Yüksek Lisans Diploması” ile mezun olmanız gerekmektedir. Teknik veya Fen Bilimleri programlarında İngilizce dilinde doktora çalışması yapabilirsiniz. Almanya’da İngilizce doktora yapıp yapamayacağınıza yönelik kararı başvurduğunuz üniversite ve danışman profesörler vermektedir.

Detaylar


Staj

Staj

Üniversiteden mezun olmaya yakın öğrenciler iş hayatını tanımaya yönelik girişimlerde bulunuyorlar. Bunun da en yaygın yolu staj. 1 ayla 1 yıl arasında değişen bu süreçte öğrenciler bir kurumda okudukları ya da ilgili oldukları mesleklerde tecrübe edinmeye çalışıyorlar.

Detaylar


Başvuru Belgeleri

Başvuru Belgeleri

Üniversite başvuru süreçlerini yürütmek ve şartlı kabul belgesi almak profesyonellik ve ciddi bir deneyim gerektiren bir iştir.

Detaylar


Vize İşlemleri

Vize İşlemleri

Almanya, bilim ve araştırmanın uluslararası düzeyde etkin olmasını sağlamak, uzun vaadeli ve sürdürülebilir iletişim ağlarının kurulması amacıyla nitelikli yabancı öğrencilerin Alman üniversitelerinde eğitim görmesini hedeflemektedir.

Detaylar

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2016-10-30 20:06:57
Biz , Alman lisesi 2012 mezunu Cenan Dinç'in anne & babasıyız. Oğlumuzun derslerinin çok yoğun olduğu ve ülke seçimi kararını veremediği dönemde bir arkadaşının tavsiyesi ile Birsen Hn. İle tanıştık. Konuya hakimiyeti ve güçlü kişiliği ile ilk anda tam olarak güvenimizi kazandı. Önce oğlumuzun isteklerini analiz ederek engin tecrübesiyle , gideceği ülke ve okulun belirlenmesini sağladı. Daha sonra ailece aldığımız kararla Cenan'ın bütün işlemlerini ( Başvuru,kabul,vize ve kalacak yer) tek başına üstlendi. Bu süreç oğlumuz için çok verimli oldu. Zira bütün enerjisini rahatlıkla Abitur için kullanıp başarılı oldu. Bize bu desteği büyük bir başarıyla veren Birsen Hanıma sonsuz teşekkür eder, kesinlikle çocuklarınızın yurt dışı eğitim danışmanlığında tavsiye ederiz. Saygılar.
Nilgün & Mekki Dinç
İstanbul
2016-10-31 19:48:12
Üniversite önemli bir adım, ancak bu adıma ulaşmak için birkaç sınavdan geçmek gerekiyor. Bu ulaşma sürecinde meşguliyet artıyor tabii ki. Birsen Hanım bana onca yoğunluğumun arasında çok yardımcı oldu ve aynı zamanda ailemi de gerekli olaylar hakkında bilgilendirdi. Sadece belge halletmek için değil, aynı zamanda gerçek bir danışman olarak yanımda bulundu. Şuan bakıyorum da bu işi yaparken bir profesyonel ile çalışmışım, iyi ki de öyle yapmışım. Her türlü destek ve yardımı için ona ayrı bir teşekkür ediyorum tabii ki. Bu işin en güzel kısımlarından biri de görüşmelerin her zaman eğlenceli ve esprili bir şekilde geçmesiydi. Ciddi işlerin arasına biraz da eğelence katmak gerekiyor ki zaten Birsen Hanım çok deneyimli ve neşeli bir insan. :) Sevgiler...
Leon Reyna
İstanbul