Avusturyada Doktora, Yurt Dışında Doktora, Avusturyada Doktora Eğitimi - DBT Danışmanlık
  • Avusturyada Doktora

    Avusturyada Doktora

0
Paylaşım

Avusturya'nın Seçkin Üniversitelerinde Dilediğiniz Dalda Doktora Yapabilrsiniz

Almanca yeterliliğe sahip olmayan öğrenciler, ilgili yüksek öğretim kurumunun gösterdiği Almanca kursuna katılmak zorundadırlar. Bu kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler doktora programına kesin kayıt yaptırma hakkına sahip olurlar. Hazırlık sınıfı genellikle iki dönemde tamamlanır.

Doktora belirli standartlara göre yazılmış, basıma hazırlanmış akademik bir araştırma sonucunda, bu araştırmanın dünya bilimine ufak da olsa bir katkısı olduğuna inanılırsa verilir. Bu aşamaya genelde tez komitesi gözetiminde, tezin belirlenmesi ve bildirilmesi, tezin yazılması ve son olarak da tezin savunulması aşamalarından geçilerek gelinir.

Doktora aşamaların tamamlanması Avusturya’da 2 ila 3 yıl sürer. En yaygın araştırma doktorası Ph.D.’ dir. Temelde, doktora derecesini almak, doktorayı veren akademisyenler tarafından eşit kabul edilmek demektir. Doktora programları konu ve içerikleriyle birlikte kabul şartlarıyla da farklılık göstermeleri bakımından her başvurunun kendine özgü bazı gereklilikleri olacaktır.

Avusturyada doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerin doğru yönlendirmeleri ve başvuru sürecinde sorun yaşamamaları için profesyonel destek almanızı tavsiye maddi ve manevi açıdan size önemli kazançlar sağlayacaktır.

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2018-04-05 10:59:48
Kızım Alara Su Aras 2015 yılında Almanya'da üniversite okumaya karar verdiğinde kendi çapımızda bir araştırma yaptık ve bu işin üstesinden kendi başımıza gelemeyeceğimizi gördük. Yakın bir dostumuzun tavsiyesi üzerine Birsen hanımla tanıştık ve bu yola birlikte devam etmeye karar verdik. Bizim için çok zorlu bir yoldu çünkü kızımın Almanca dili yoktu ve her şeye sıfırdan başladık. Birsem hanım 7-24 her zaman yanımızda oldu ve ne zaman bir bilgiye ihtiyacımız olsa her zaman arayabiliyorduk ve bizi her zaman rahatlatıyordu. Bizi çok etkileyen kızımı tanımak üzere yurt dışına kendisini ziyarete gitti. Bu bizim için çok büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Zorlu bir 2,5 yılın sonunda kızım TU Berlin Üniversitesine endüstri mühendisliği okumak üzere kaydı yapıldı. Bu gerçekten çok büyük samimiyetimle söylemek istiyorum ki Birsen hanımın emeği ile oldu. Bu zorlu yolda bize vermiş olduğu desteklerinden dolayı ARAS ailesi olarak kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ne kadar şanslıymışız ki Birsem hanımla yollarımız kesişmiş :-) her şey için tekrar çok teşekkürler ve mümkün olabildiğince sizi çevremizde bulunan dostlarımıza tavsiyelerimiz konusunda eksik etmeyeceğiz. Sevgiyle kalın
Banu & Alara Su ARAS
TU Berlin Üniversitesi
2016-10-31 19:55:54
Merhabalar, 2005 yılı kış aylarıydı. Üniversite öğrenimimin son senesiydi ve artık son döneme giriyordum. Yarım dönem sonra mezun olacaktım. Ne yapacağıma hala karar vermemiştim ve kendime belki bir fikir edinirim düşüncesiyle İstanbul'a eğitim danışmanlığı firmalarına fikir edinmek ve tecrübeli kişilerden bilgi almak amacıyla gelmiştim. Sömestr tatiliydi ve yaklaşık 1 ay zamanım vardı. O kurum bu kurum derken Taksim ve çevresinde gitmediğim yer kalmamıştı. Artık umutlarımın bittiği tükendiği bir noktada yorgun argın son bir eğitim kurumuna gireyim ve son bir bilgi alıp eve gidip dinleneyim dedim. Girdiğim son yerde de daha öncekiler gibi sürekli Amerika ve İngiltere' de eğitim üzerine tavsiyeler ve programlar vardı. Ancak ben Amerika veya İngiltere eğitimi istemiyordum, illa k,i Avrupa olsun istiyordum. Artık bu iş olmayacak galiba ben en iyisi okulu bitirip askere gideyim derken içeriye bir bayan girdi. Dün gibi hatırlıyorum. Ali Bey bana "Erman Bey siz Avrupa' da eğitimle ilgili bilgi istiyordunuz galiba. Birsen Hanım Marmara Ünv. Almanca bölüm başkanıdır ve kendisi Almanya' da eğitim hakkında bilgilidir." deyiverdi. Tabii bendeki yorgunluk bir anda gidiverdi ve hemen bilgi almak için Birsen Hanım' la konuşmaya başladık. Bana gerekenleri tek tek anlattı ve programın nasıl bir program olduğu hakkında detaylı bilgi verdi. Süreç orada başlamış oldu. Gerisi zamanla geldi. Almanya' da da özellikle oturum ve vize konusunda çok sıkıntılar yaşadım fakat Birsen Hocam her zaman yanımda oldu ve desteğini hiçbir zaman benden esirgemedi. Onun sayesinde çok güzel bir eğitim aldım, yabancı dillerimi geliştirdim ve şu anda MBA eğitimim süresince öğrenmiş olduğum tüm dilleri ve dersleri kullandığım bir işte çalışıyorum. Birsen Hocama ne kadar teşekkür etsem azdır, o ve onun gibi insanlar olduğu sürece Türk gençlerinin ufkunu genişletmesi, yeni yerler, insanlar ve kültürler görerek aynı zamanda var olan yeteneklerini geliştirebilmesi mümkün olmaktadır ve olacaktır.
Erman Aşkın
İstanbul