Avusturyada Üniversite, Avusturyada Lisans, Avusturyada Üniversite Okumak - DBT Danışmanlık
  • Avusturyada Lisans Eğitimi

    Avusturyada Lisans Eğitimi

0
Paylaşım

Avusturya'nın Köklü Üniversitelerinde Kaliteli Eğitim Alabilirsiniz

Avusturya'da birçok bölümde lisans ve yüksek lisans programları birleşmiş durumdadır. Sınavsız doktora programına katılma imkânınız vardır. Avusturya'da son yıllarda uygulamaya giren yeni eğitim sistemiyle lisans / yüksek lisans ve doktora programlarındaki ayrım kısmen uygulanmaya başlanmıştır, bu özellikle yurtdışında bu sistemde eğitimlerini sürdüren/bitiren öğrenciler için kuşkusuz büyük bir avantaj olmaktadır.

Avusturya´da öğrenim dili Almancadır. Almanca bilmeyen öğrenciler kazandıkları okulun yönlendireceği bir Almanca kursuna giderek öğrenimlerine devam edebilirler. Avusturya´daki üniversitelerde sınıf sistemi değil ders geçme ve yarıyıl sistemleri uygulanmaktadır.

Öğrenciler dönem başında gerekli dersleri seçerek eğitimlerine devam ederler. Avusturya’da akademik "I. Eğitim Dönemi" Ekim - Ocak , "II. Eğitim Dönemi" Mart - Haziran ayları arasındadır. DBT aracılığıyla alacağınız danışmanlık hizmetiyle, Avusturya’daki üniversitelere, dil okullarına , sanat akademilerine ve yükseklisans (master) programlarına kolayca yerleşebilirsiniz.

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2018-07-28 14:34:53
Başlangıçta her şeyi kendim yapabileceğim diye düşündüğüm üç aylık bir sürecin sonunda tamamen umutlarımı yitirdiğim bir anda birsen hanımla tanıştım ve sanki tekrar karanlıktan aydınlığa kavuştum. Bu konudaki yılların verdiği engin tecrübesi ve açıkçası başlangıçta hiç hoşuma gitmeyen tam bir alman disipliniyle benim yolumu yeniden çizdi ve sonuçta anladım ki ilk günden her şeyi onun istediği gibi yapsaydım bu süreç çok daha kolay geçecekti. Birsen hocam sayesinde Almanya’dan iki üniversiteden kabulüm geldi. Size minnettarım hocam Saygı ve sevgilerimle Buket
Buket Hep
üni kessel
2018-04-05 10:59:48
Kızım Alara Su Aras 2015 yılında Almanya'da üniversite okumaya karar verdiğinde kendi çapımızda bir araştırma yaptık ve bu işin üstesinden kendi başımıza gelemeyeceğimizi gördük. Yakın bir dostumuzun tavsiyesi üzerine Birsen hanımla tanıştık ve bu yola birlikte devam etmeye karar verdik. Bizim için çok zorlu bir yoldu çünkü kızımın Almanca dili yoktu ve her şeye sıfırdan başladık. Birsem hanım 7-24 her zaman yanımızda oldu ve ne zaman bir bilgiye ihtiyacımız olsa her zaman arayabiliyorduk ve bizi her zaman rahatlatıyordu. Bizi çok etkileyen kızımı tanımak üzere yurt dışına kendisini ziyarete gitti. Bu bizim için çok büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Zorlu bir 2,5 yılın sonunda kızım TU Berlin Üniversitesine endüstri mühendisliği okumak üzere kaydı yapıldı. Bu gerçekten çok büyük samimiyetimle söylemek istiyorum ki Birsen hanımın emeği ile oldu. Bu zorlu yolda bize vermiş olduğu desteklerinden dolayı ARAS ailesi olarak kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ne kadar şanslıymışız ki Birsem hanımla yollarımız kesişmiş :-) her şey için tekrar çok teşekkürler ve mümkün olabildiğince sizi çevremizde bulunan dostlarımıza tavsiyelerimiz konusunda eksik etmeyeceğiz. Sevgiyle kalın
Banu & Alara Su ARAS
TU Berlin Üniversitesi