Avusturyada Yüksek Lisans Eğitimi, Yurt Dışında Yüksek Lisans, Avusturyada Master - DBT Danışmanlık
  • Avusturyada Yüksek Lisans

    Avusturyada Yüksek Lisans

0
Paylaşım

Avusturya'da Yüksek Lisans Fırsatlarından Yararlanın

Avusturya eğitim sisteminde birkaç istisnai bölüm dışında lisans ve yüksek lisans eğitimleri birleşiktir. Yani Avusturya´da 4 yıllıık üniversite eğitimini tamamlandığında, bu süre mühendislik eğitimi için 5, tıp eğitimi içinse 6 yıldır, yüksek lisansı da tamamlamış sayılırsınız. Magister (Master) ünvanını alır ve doğrudan doktora öğrenimine başlayabilirsiniz.

Bu sistemde Magister (Master) ve Doktora olarak ikili bir eğitim sözkonusudur. Avusturya Üniversite Eğitim Sistemi'ne göre üniversite eğitimlerini Türkiye´de tamamlamış ve Avusturya´da master yapmak isteyen öğrenciler Türkiye´de üniversite eğitimi çerçevesinde yapmış oldukları dersleri kabul ettirirler, ilgili komisyonun eksik gördüğü dersleri aldıktan ve tezlerini yazdıktan sonra lisans + master`tan mezun olarak Magister (Master) ünvanını alırlar.

Daha sonra dilerseniz herhangi bir sınava tabii olmadan doğrudan doktora programına başlayabilirsiniz.

Başvuru Formu

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2019-05-10 12:53:02
Merhaba, ben Selin. Birsen Hoca’nın danışmanlığında Würzburg Üniversitesi’nde Eczacılık bölümüne kabul edildim. Saygı değer Birsen Hocam iki kuzenimi de Almanya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi’ne yerleştirdikten sonra, lise 12. sınıfa geldiğimde sıranın bende olduğunu düşündüğüm Almanya’da üniversite eğitimi alma konusunda kendisinin danışmalığına başvurdum. Kuzenlerim vasıtasıyla YGS-LYS ile Almanya’da üniversiteye başvurmanın zorluklarını gördüm ve Birsen Hoca’nın onlara ne kadar destek olduğunu, onlar için elinden gelen her şeyi yaptığını bildiğimden içim rahattı. Daha ilk görüşmemizde beni nelerin beklediğini, izlemem gereken adımları bana açıklayıp benim bu zorlu süreçte yalnız olmadığımı hissetmemi sağladı. Umutsuzluğa kapıldığım zamanlarda bana destek olup her şeyin iyi biteceğini söyledi. Bir kapı kapansa bile başkasının açılacağını bana hatırlattı, yeni seçenekler sundu. Olmayacağını düşündüğüm şeylerin gerçek olmasını sağladığı, kuzenlerimin ve benim hayatlarımızdaki bu önemli adımı atmamıza öncülük ettiği için kendisine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Selin Su Özön
Würzburg, JMU
2016-10-30 19:49:40
Ben Birsen Hanımın öğrencilerinden Can Işıkkent'in annesiyim.Şuanda çok mutlu ve huzurluyum.Oğlum zorlu bir dil eğitimi sonunda Kalrsruhe Teknik Ünv.Mekatronik Müh.bölümünden kabul aldı ve bu sömestr başlayacak.Bize çook zor zamanlarda gerek bilgisive tecrübesiyle gerekse çok güleryüzlü dostluğu ile manevi desteğini esirgemeyen Birsen hanıma nasıl teşekkür etsek azdır.O tam bir öğrencisine sahip çıkan,bir anne sevgisiyle çözüm üretmeye çalışan dolayısıyla kendinden çokşey veren fedakar bir danışman.Aslında profesyonelce yaptığı danışmanlığının dışında gece gündüz öğrencilerinin sorunlarına cözüm arayan hatta kendi sağlığını bile sıkıntıya sokabilecek kadar sevgi dolu. Kısacası buraya sığmaz anlatacaklarım.Yurtdışında eğitim düşünürseniz hiç düşünmeden kapısını çalın.O size yeni kapılar açar ve her tökezlediğinizde yanınızda olur.Dikkat ederseniz mali portreden hiç bahsetmedim. Çünkü parasal konular ve katı işleyişler onun için o kadar sonra gelirki kazanımlarınız ve göreceğiniz muamelenin yanında önemsizleşir bir anda.. Birsen Hanıma sağlık ve mutluluk dileklerimle. İyi ki varsınız.
Süreyya Işıkkent
İstanbul