Eğitim Rehberi, Eğitim Blogu - DBT Danışmanlık
Eğitim Koçluğu Nedir?

Eğitim Koçu, genel anlamıyla, öğrenciyi, yaşamın ve eğitimin içinde önemli bir birey olarak değerlendirerek, bu iç içe geçen iki alanın düzenlenmesi konusunda, öğrenciye destek olan kişidir.

Öğrenciler ile 11. Sınıftan itibaren çalışmaya başlayarak, notların takibi, gerektiğinde ders takviyesi, staj programları gibi alternatifler sunulmaktadır. Öğrencilerin kendilerini tanıyarak, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmeleri için farkındalık yaratmak, doğru hedefler koymalarını ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerini sağlamak amaçlarına yönelik bilincin gelişmesine yardımcı olur.

Eğitim Koçu, öğrencilerin, kendileri hakkında:

  • Şu an ne yapıyorum?
  • Ne yapmak istiyorum?
  • Şu an neredeyim?
  • Nereye gitmek ve ilerde nerede olmak istiyorum?

Sorularına doğru cevaplar vermesi konularında yeni algılar yaratılması, dolayısıyla özgüvenin gelişmesi ve kendisi ile ilgili belirsizliklerin ortadan kaldırılmasını hedefler.

Almanyada Üniversite Okumanız İçin 10 Neden

Dünya'nın en iyi üniversitelerinde okuyun, geleceğiniz ayrıcalıklı olsun. Almanya gelişmiş eğitim planması ve sosyo-kültürel yapısıyla öğrencilere geniş olanaklar sunmaktadır.

Neden Almanya?

Devamını oku...

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2017-11-01 19:17:19
Birsen hanım başvuru/ kabul/ kayıt işlemleri boyunca bizi son derece doğru yönlendirdi. Kızım yurt dışında okumaya karar verdiğinde Birsen hanım ile işbirliği yapmak doğru tercihti. Kızımın, dünya sıralaması olan başarılı bir üniversiteden kabul almasını sağladı. Kendisine her aşamada gösterdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Feray Ayral Eryilmaz
Berlin Freie Üniversitesi - İşetme
2016-10-30 19:35:59
Birsen hanımla tanışmam oğlum batuhanın yurtdışında eğitim görmesi kararından sonra oldu. Bu konuyla ilgili araştırmalar yaparken, profösyenel bir yardım almam gerektiğini anladım ve araştırmalarım sonucunda hit kurumuna ulaştım. Bir kaç telefon görüşmesinden sonra yüzüyüze konuşmak için kuruma gittik.orada birsen hanımla tanıştık.şunu söylemeliyim ki konuşma esnasında ne kadar konuya hakim ne kadar bilgili ve rahatlatıcı olduğunu gördüm. İnanır mısınız bu konuyla uğraştığımdan beri en huzurlu uyuduğum geceydi.birsen hanım bu konuda gerçekten çok ama çok bilgili biri,aradığınızda size her an destek olabilen ,her konuda yardım eden biri. Batuhan şu an almanyada dil okulunda ve birsen hanımla sürekli görüşüyoruz. Batuhanın notlarıyla durumuyla sorunlarıyla yani herşeyle çok ilgili. İyiki Birsen hanımı tanıdım, inanın en sevdiğiniz kişinin yurtdışında olup , bu kadar güvende olması çok özel bir duygu. Bir anne olarak size çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
Sezer Kadıoğlu
İstanbul