Eğitim Koçluğu Nedir? - DBT Danışmanlık
0
Paylaşım

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Eğitim Koçu, genel anlamıyla, öğrenciyi, yaşamın ve eğitimin içinde önemli bir birey olarak değerlendirerek, bu iç içe geçen iki alanın düzenlenmesi konusunda, öğrenciye destek olan kişidir.

Öğrenciler ile 11. Sınıftan itibaren çalışmaya başlayarak, notların takibi, gerektiğinde ders takviyesi, staj programları gibi alternatifler sunulmaktadır. Öğrencilerin kendilerini tanıyarak, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmeleri için farkındalık yaratmak, doğru hedefler koymalarını ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerini sağlamak amaçlarına yönelik bilincin gelişmesine yardımcı olur.

Eğitim Koçu, öğrencilerin, kendileri hakkında:

  • Şu an ne yapıyorum?
  • Ne yapmak istiyorum?
  • Şu an neredeyim?
  • Nereye gitmek ve ilerde nerede olmak istiyorum?

Sorularına doğru cevaplar vermesi konularında yeni algılar yaratılması, dolayısıyla özgüvenin gelişmesi ve kendisi ile ilgili belirsizliklerin ortadan kaldırılmasını hedefler.


Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun

Eğitim Rehberi

2016-10-31 19:51:18
Bu yıl oğlum Alman Lisesini bitirdi henüz diplomamizi almadık.Birsen hanımla tanışmamız ve ilk görüşmemiz onbirinci sınıfın ilk aylarıydı. Almanya'da mühendislik okumak hedefiyle,bu süreçte profesyonel bir desteğe ihtiyacımız olduğuna karar vermiştik.İlk görüşmemizin ardından eve dönerken bir anne,bir veli olarak kendimi çok huzurlu hissettim.Bu oğlumu güvenli ellere teslim etmenin verdiği bir huzurdu tarifsiz bir duygu. Birsen Hanımın pozitif enerjisi,yakınlığı,engin tecrübesi,pek çok kaygımı ve soru isaretlerimi gidermekle kalmamış,onunla tanışmak bize moral kazandırmış,emin ellerde olduğumuzu bilmek bizi motive etmiştir. Bu süreçte ; onbirinci sınıfın yazında,oğlum almanyada pek çok üniversite yetkilisiyle Birsen hanımın aldığı randevular sayesinde görüştü böylece hem üniversiteleri hemde bizzat şehirlerini görerek, hedeflerini belirledi.2 yıl boyunca Birsen hanım oğlumu almanca dersleri ile abitura hazırladı.ingilizce ve diğer derslerdeki yönlendirmeleri eksiklerimizi tamamladı.Bugün Abitur sınav sonuçlarımız aciklanali bir hafta olmasına rağmen oğlum Münih Teknik üniversitesi elektrik elektronik öğrencisi ,Münihte kalacağı yurt bile hazır. Sonsuz teşekkürler birsen hocam, bize öğretmen, rehber, psikolog ,arkadaş, ışık olduğunuz için.... Sizi seviyoruz Ömercan Haşhaş velisi Nilüfer Haşhaş
Nilüfer Haşhaş
İstanbul
2017-09-21 09:49:30
2017 Alman Lisesi mezunuyum. Başvuru sürecini gözümde büyütüyordum. Süreç boyunca danışman kullanmayan bir çok arkadaşımın hatalar yaptığını ve bu yüzden strese girdiklerini, bazılarının ise bu hatalar yüzünden istedikleri okula giremediklerini gördüm. Ben de bütün süreç boyunca stresteydim ama Birsen Hanım her defasında herhangi bir sıkıntının olmadığını bana hatırlattı. Sürecin büyük kısmının sona erdiği bu noktada geriye bakınca aslına her adımda Birsen Hanım'ın haklı çıktığını görmekteyim. Her şey onun ön gördüğü gibi gitti. Bu nedenle herkes yurt bulmaya çalışırken benim için bu süreç hiç sıkıntılı olmadı. Süreç boyunca Birsen Hanım bana güven aşıladı ve birinci hedefim olan okula ve bölüme girmemde yardımcı oldu. Ayrıca Dilara Hanım yazdığım her maile cevap verdi. Burdan ona da teşşekkür ediyorum.
Emir Aras Metin
TUM