Yurt Dışında Eğitim Fırsatını Uzmanından Öğrendiler - DBT Danışmanlık
0
Paylaşım

Mart ayından bu yana Bodrum'da hizmet veren İstanbul'un deneyimli eğitim danışmanlığı firmalarından DBT, Bodrum TAKEV ve Uğur Lisesi öğrencileriyle buluştu. Yurt dışı eğitim danışmanlığı, lisans, lisans üstü ve yaz okulları öğrencileri için de eğitim koçluğu yapan DBT'nin yöneticilerinden Prof.Dr.Birsen Türkyılmaz ve Dilara Türkyılmaz her iki okulun öğrencilerine, yurt dışında sundukları hizmetler ile ilgili ve yurt dışı üniversitelere yerleşme,yaz okulları koşulları hakkında bilgiler verdi. Yurt dışı eğitim danışmanlığı yapan DBT Danışmanlık uzman kadrosu ile lisans, lisans üstü ve yaz okulları öğrencilerine eğitim koçluğu yapmaktadır.

DBT Danışmanlık Kurucusu Prof.Dr.Birsen Türkyılmaz, Almanya, Avusturya ve İsviçre başta olmak üzere, tüm Avrupa ve Amerika eğitim sistemlerine tam olarak hakim olduklarını, her yıl iki yüze yakın öğrenciyi çeşitli üniversitelere yerleştirdiklerini ve lisans, yüksek lisans ve doktora başvurularını başarıyla sonuçlandırdıklarını söyledi. Lise öğrencilerine 11.sınıftan itibaren 2 senelik "Eğitim Koçluğu" hizmeti ile ilgi alanlarının ve yeteneklerini analiz edilerek, doğru üniversitelere yönlendirdiklerini ve ihtiyaç duydukları eğitimi alabilmeleri için çalıştıklarını anlatan Türkyılmaz, TAKEV ve Uğur Lisesi öğrencilerine farklı ülkelerdeki eğitim seçenekleri hakkında detaylı bilgi verdi.

DBT Danışmanlık Merkez bünyesinde Avrupa ve Amerika Dil Okulları ve Üniversite başvuruları danışmanlığı görevini üstlenen Dilara Türkyılmaz da Yurtdışı Yaz okullarının hangi ülkelerde, dillerde ve şartlarda yer aldığını açıklayan bilgiler vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.


Öğrenci Yorumlarını Okuyun