Hakkımızda, Birsen Türkyılmaz, Dilara Türkyılmaz - DBT Danışmanlık
  • DBT Danışmanlık

    DBT Danışmanlık

0
Paylaşım

Öğrencilerin mutluluk ve ihtiyaçlarını merkeze koyarak, uzun vadeli stratejiler geliştiren, kişilerin isteklerine yönelik doğru seçenekler sunan ve hızlı çözümler üreten DBT Danışmanlık’ın ilkesi, öğrencilerin istedikleri ve hak ettikleri eğitimi almaları amacı ile Eğitim Koçluğu hizmeti sunmaktır..

Bireylerin yaşamsal verimlilik ve mutlulukları, öncelikle, bilgi, beceri ve yeteneklerini gösterebilecekleri doğru alanlarda çalışmaları ile mümkündür. Bunun için de öğrencilerin, Lise döneminden itibaren, önlerine mesleki bir vizyon koymaları, kariyer alanındaki gelişimlerine büyük fayda sağlamaktadır.

Lise 11. sınıftan itibaren sunduğumuz 2 senelik "Eğitim Koçluğu" hizmeti, öğrencilerin ilgi alanlarının ve yeteneklerinin analiz edilerek, doğru üniversitelere yönlendirilmeleri ve ihtiyaç duydukları eğitimi alabilmeleri konusunda önemli katkılar sağlamaktadır.

Şirketimiz, Almanya, Avusturya ve İsviçre başta olmak üzere, tüm Avrupa ve Amerika eğitim sistemlerine tam olarak hakimdir.

Her yıl iki yüze yakın öğrenciyi, çeşitli üniversitelere yerleştiren DBT Danışmanlık, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora başvurularını da başarıyla sonuçlandırmaktadır.

DBT Danışmanlık, nitelikli ve deneyimli ekibi, sayısız referansları, disipline dayalı organizasyon yapısı ve başarılı zaman yönetimi ile sektörünün öncüsü olmaya devam edecektir.

Danışmanlarımız

Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz

Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz

DBT Danışmanlık Şirketi Kurucusu, Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz, başarılı akademik kariyeri ve köklü eğitim geçmişi ile, yirmi yıldan bu yana yürüttüğü Eğitim Danışmanlığı görevinde sayısız başarıya imza atmıştır.

Türkiye’nin saygın yayın organlarında Yurtdışında Eğitim konulu birçok makalesi yayınlanan, hizmetlerinden ötürü pek çok ödüle layık görülen Türkyılmaz, 1983-2014 seneleri arasında, kurucusu olduğu Marmara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığı ile Almanca Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanlığı’nı yapmıştır. 1999-2001 seneleri arasında Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi Öğretim Üyeliği, 2004-2008 yılları arasında Erasmus Koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Türkyılmaz, 2014 senesinde Avrupa Birliği Proje Çalışmalarını yürütmüştür.

Özellikle Alman ve Avusturya Üniversiteleri eğitim sistemleri ve başvuruları üzerinde uzman olan Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz, rehberliğini üstlendiği öğrencilere, üniversiteye giriş garantisi vermektedir.


Dilara TürkyılmazDanışman

Dilara Türkyılmaz
Danışman

Lise eğitimini, Koç Özel Lisesinde tamamlayan Dilara Türkyılmaz, yüksek öğretimine, Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünde devam etti. Üniversite eğitimi sırasında, birçok Yurtdışı Eğitim Fuarında görev aldı. Aynı esnada, aile şirketi DBT Danışmanlık Merkez bünyesinde Avrupa ve Amerika Dil Okulları ve Üniversite başvuruları danışmanlığı görevini üstlendi. Öğrencilerin istek ve mutluluklarına odaklı yaklaşımı takdir toplayan Türkyılmaz, 2016 senesinde, Bilgi Üniversitesi ’den iyi derece ile mezun oldu.


Saadet Akıncıİngilizce Öğretmeni

Saadet Akıncı
İngilizce Öğretmeni

Üniversite eğitimini, Marmara Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde bitiren Saadet AKINCI, masterını Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladı. Daha sonra, Kaplan Dil Eğitim Merkezleri’nde, İngilizce TOEFL, IELTS, GMAT ve SAT dersleri veren AKINCI, aynı zamanda, Marmara Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Saadet AKINCI halen, DBT Danışmanlık’ta, uzmanlık alanlarında İngilizce dersleri vermektedir.


Murat Uzuntepe Black  Yönetici

Murat Uzuntepe Black
Yönetici

Üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Matematik Bölümünde tamamlayan Murat Uzuntepe Black, üniversiteden sonra çeşitli sektörlerde, üst düzey yöneticilik ve danışmanlık yaptı.

1999 senesinde, Washington D.C.’ye taşınan Uzuntepe Black, kendi Danışmanlık Şirketi’ni kurarak çalışmalarına başladı.

Şirketinde, gıda, restoran ve spor alanlarında danışmanlık hizmeti sunan Black, aynı zamanda DBT Danışmanlık Washington temsilciliğini de üstlendi. Eğitim görmek üzere Amerika’yı tercih eden ve DBT Danışmanlık aracılığı ile Washington D.C’ye gelen öğrencilerin tüm organizasyonlarını yürüten Uzuntepe Black, 2014 senesinde Türkiye’ye dönerek Bodrum’a yerleşti.

Murat Uzuntepe Black, halen Bodrum’da “The Club Fitness” adıyla kurduğu butik spor salonunda Özel Spor Danışmanı olarak hizmet vermekte ve DBT Danışmanlık Bodrum Şubesinde Danışmanlık ve Yöneticilik yapmaktadır.

2016-10-30 19:44:35
Temmuz ayında bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Yurt Dışı Eğitim için başvurdum. Almanya'da eğitim almak istiyordum ve Birsen Hocayla tanıştım iyikide tanışmışım kendi yoğunluğunun içerisinde bana mümkün olduğunca zaman ayırmaya çalıştı.. Kısa sürede güven sağladı diyebilirim,önemli olanda bu değil mi zaten.! Bu hissi zamanla anlayacaksınız zaten kişisel cep nosu ve evini söylemesi davet etmesi buna kanıt =) Ama uyarıyorum cep telefonunu verdi diye benim gibi gece 11 de aramayın yoksa azar işitirsiniz :D Netice olarak ÖSS tercihlerimin açıklanmasıyla birlikte ayrı bir koşuşturmaca başladı,şimdi almanya'da üniversite seçimi başvurular vs.. Birsen Hocamla bir kaç elemeden sonra üniversitelere başvurduk ve kısa sürede Duisburg-Essen 'den kabulum geldi,akabindede vizem çıktı.. Bu kadar iyi haberlerin gelmesinde elbette profesyonel olmanın etkisi çok ama çok büyük ve tabi birazda şans.. Evrakların doldurulması,prosedürler vs. için bu profesyonelliğe sahip biri olması lazım oda ''Birsen Hoca''=) Yakında Almaya'dayım, Teşekkürler Birsen Hocam..
Ceren Demir
Duisburg-Essen
2016-10-31 19:54:49
Bu sene Avusturya Lisesinden mezun oldum. İki sene önce yazın yurt dışında okumak için bir danışmanla çalışmam gerektiğini internette yaptığım araştırmalar vasıtasıyla öğrendim ve bu süreçte Birsen Hanımla tanıştım ve hayatımın en önemli kararlarından biri olan üniversite tercihi için Birsen Hanımla çalışmaya karar verdim. Birsen hanım matura süre boyunca benim en büyük destekçim oldu gerek akademik açıdan gerekse de ruhsal açıdan. Bu zorlu yolda beni sürekli motive etmeyi başaran ayrıca kendimi güvenmemi sağlayan bir öğretmen oldu. Matura sınavının ardında başlayan üniversite başvurularında da benim en büyük yardımcım ve destekçim oldu. Yaklaşık 9 farklı üniversiteye başvurmak istedim ve hepsi için farklı başvuru süreçleri vardı. Birsen hanım bu konuda da hızır gibi yetişti ve tüm okullar için gereken işlemleri hızlıca yaptı. Kendi başıma bu kadar okulun başvurularıyla asla başa çıkmazdım çünkü bu süreç gerçekten çok karmaşık ve sadece almanca bilmek bu iş için yeterli değil. Okullara başvurular için gerçekten profesyonel birisi gerekiyor ve bu iş için Birsen hanım doğru adres. En çok okumak istediğim okul Münih Teknik Üniversitesi'nden (TUM) ilk önce mülakata çağırıldım ve Birsen Hanımın önderliğinde bu mülakata hazırlandım. Sonuç tahmin ettiğim gibi pozitif oldu ve kesin kabulümü aldım. Diğer başvurduğum okullardan da kesin kabullerimi aldım ve bu da Birsen Hanımın işini ne kadar iyi ve profesyonelce yaptığının bir kanıtı.İyi ki de Birsen Hanımla tanışmışım ve onunla çalışmışım. Bu süreçte beni başarıya götürdüğü için ona sonsuz teşekkür ederim.
Umut Demirdeşen
İstanbul