Hakkımızda, Birsen Türkyılmaz, Dilara Türkyılmaz - DBT Danışmanlık
  • DBT Danışmanlık

    DBT Danışmanlık

0
Paylaşım

Öğrencilerin mutluluk ve ihtiyaçlarını merkeze koyarak, uzun vadeli stratejiler geliştiren, kişilerin isteklerine yönelik doğru seçenekler sunan ve hızlı çözümler üreten DBT Danışmanlık’ın ilkesi, öğrencilerin istedikleri ve hak ettikleri eğitimi almaları amacı ile Eğitim Koçluğu hizmeti sunmaktır..

Bireylerin yaşamsal verimlilik ve mutlulukları, öncelikle, bilgi, beceri ve yeteneklerini gösterebilecekleri doğru alanlarda çalışmaları ile mümkündür. Bunun için de öğrencilerin, Lise döneminden itibaren, önlerine mesleki bir vizyon koymaları, kariyer alanındaki gelişimlerine büyük fayda sağlamaktadır.

Lise 11. sınıftan itibaren sunduğumuz 2 senelik "Eğitim Koçluğu" hizmeti, öğrencilerin ilgi alanlarının ve yeteneklerinin analiz edilerek, doğru üniversitelere yönlendirilmeleri ve ihtiyaç duydukları eğitimi alabilmeleri konusunda önemli katkılar sağlamaktadır.

Şirketimiz, Almanya, Avusturya ve İsviçre başta olmak üzere, tüm Avrupa ve Amerika eğitim sistemlerine tam olarak hakimdir.

Her yıl iki yüze yakın öğrenciyi, çeşitli üniversitelere yerleştiren DBT Danışmanlık, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora başvurularını da başarıyla sonuçlandırmaktadır.

DBT Danışmanlık, nitelikli ve deneyimli ekibi, sayısız referansları, disipline dayalı organizasyon yapısı ve başarılı zaman yönetimi ile sektörünün öncüsü olmaya devam edecektir.

Danışmanlarımız

Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz

Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz

DBT Danışmanlık Şirketi Kurucusu, Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz, başarılı akademik kariyeri ve köklü eğitim geçmişi ile, yirmi yıldan bu yana yürüttüğü Eğitim Danışmanlığı görevinde sayısız başarıya imza atmıştır.

Türkiye’nin saygın yayın organlarında Yurtdışında Eğitim konulu birçok makalesi yayınlanan, hizmetlerinden ötürü pek çok ödüle layık görülen Türkyılmaz, 1983-2014 seneleri arasında, kurucusu olduğu Marmara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığı ile Almanca Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanlığı’nı yapmıştır. 1999-2001 seneleri arasında Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi Öğretim Üyeliği, 2004-2008 yılları arasında Erasmus Koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Türkyılmaz, 2014 senesinde Avrupa Birliği Proje Çalışmalarını yürütmüştür.

Özellikle Alman ve Avusturya Üniversiteleri eğitim sistemleri ve başvuruları üzerinde uzman olan Prof. Dr. Birsen Türkyılmaz, rehberliğini üstlendiği öğrencilere, üniversiteye giriş garantisi vermektedir.


Dilara TürkyılmazDanışman

Dilara Türkyılmaz
Danışman

Lise eğitimini, Koç Özel Lisesinde tamamlayan Dilara Türkyılmaz, yüksek öğretimine, Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünde devam etti. Üniversite eğitimi sırasında, birçok Yurtdışı Eğitim Fuarında görev aldı. Aynı esnada, aile şirketi DBT Danışmanlık Merkez bünyesinde Avrupa ve Amerika Dil Okulları ve Üniversite başvuruları danışmanlığı görevini üstlendi. Öğrencilerin istek ve mutluluklarına odaklı yaklaşımı takdir toplayan Türkyılmaz, 2016 senesinde, Bilgi Üniversitesi ’den iyi derece ile mezun oldu.


Saadet Akıncıİngilizce Öğretmeni

Saadet Akıncı
İngilizce Öğretmeni

Üniversite eğitimini, Marmara Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde bitiren Saadet AKINCI, masterını Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladı. Daha sonra, Kaplan Dil Eğitim Merkezleri’nde, İngilizce TOEFL, IELTS, GMAT ve SAT dersleri veren AKINCI, aynı zamanda, Marmara Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Saadet AKINCI halen, DBT Danışmanlık’ta, uzmanlık alanlarında İngilizce dersleri vermektedir.


Murat Uzuntepe Black  Yönetici

Murat Uzuntepe Black
Yönetici

Üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Matematik Bölümünde tamamlayan Murat Uzuntepe Black, üniversiteden sonra çeşitli sektörlerde, üst düzey yöneticilik ve danışmanlık yaptı.

1999 senesinde, Washington D.C.’ye taşınan Uzuntepe Black, kendi Danışmanlık Şirketi’ni kurarak çalışmalarına başladı.

Şirketinde, gıda, restoran ve spor alanlarında danışmanlık hizmeti sunan Black, aynı zamanda DBT Danışmanlık Washington temsilciliğini de üstlendi. Eğitim görmek üzere Amerika’yı tercih eden ve DBT Danışmanlık aracılığı ile Washington D.C’ye gelen öğrencilerin tüm organizasyonlarını yürüten Uzuntepe Black, 2014 senesinde Türkiye’ye dönerek Bodrum’a yerleşti.

Murat Uzuntepe Black, halen Bodrum’da “The Club Fitness” adıyla kurduğu butik spor salonunda Özel Spor Danışmanı olarak hizmet vermekte ve DBT Danışmanlık Bodrum Şubesinde Danışmanlık ve Yöneticilik yapmaktadır.

2019-05-10 12:53:02
Merhaba, ben Selin. Birsen Hoca’nın danışmanlığında Würzburg Üniversitesi’nde Eczacılık bölümüne kabul edildim. Saygı değer Birsen Hocam iki kuzenimi de Almanya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi’ne yerleştirdikten sonra, lise 12. sınıfa geldiğimde sıranın bende olduğunu düşündüğüm Almanya’da üniversite eğitimi alma konusunda kendisinin danışmalığına başvurdum. Kuzenlerim vasıtasıyla YGS-LYS ile Almanya’da üniversiteye başvurmanın zorluklarını gördüm ve Birsen Hoca’nın onlara ne kadar destek olduğunu, onlar için elinden gelen her şeyi yaptığını bildiğimden içim rahattı. Daha ilk görüşmemizde beni nelerin beklediğini, izlemem gereken adımları bana açıklayıp benim bu zorlu süreçte yalnız olmadığımı hissetmemi sağladı. Umutsuzluğa kapıldığım zamanlarda bana destek olup her şeyin iyi biteceğini söyledi. Bir kapı kapansa bile başkasının açılacağını bana hatırlattı, yeni seçenekler sundu. Olmayacağını düşündüğüm şeylerin gerçek olmasını sağladığı, kuzenlerimin ve benim hayatlarımızdaki bu önemli adımı atmamıza öncülük ettiği için kendisine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Selin Su Özön
Würzburg, JMU
2016-10-30 19:49:40
Ben Birsen Hanımın öğrencilerinden Can Işıkkent'in annesiyim.Şuanda çok mutlu ve huzurluyum.Oğlum zorlu bir dil eğitimi sonunda Kalrsruhe Teknik Ünv.Mekatronik Müh.bölümünden kabul aldı ve bu sömestr başlayacak.Bize çook zor zamanlarda gerek bilgisive tecrübesiyle gerekse çok güleryüzlü dostluğu ile manevi desteğini esirgemeyen Birsen hanıma nasıl teşekkür etsek azdır.O tam bir öğrencisine sahip çıkan,bir anne sevgisiyle çözüm üretmeye çalışan dolayısıyla kendinden çokşey veren fedakar bir danışman.Aslında profesyonelce yaptığı danışmanlığının dışında gece gündüz öğrencilerinin sorunlarına cözüm arayan hatta kendi sağlığını bile sıkıntıya sokabilecek kadar sevgi dolu. Kısacası buraya sığmaz anlatacaklarım.Yurtdışında eğitim düşünürseniz hiç düşünmeden kapısını çalın.O size yeni kapılar açar ve her tökezlediğinizde yanınızda olur.Dikkat ederseniz mali portreden hiç bahsetmedim. Çünkü parasal konular ve katı işleyişler onun için o kadar sonra gelirki kazanımlarınız ve göreceğiniz muamelenin yanında önemsizleşir bir anda.. Birsen Hanıma sağlık ve mutluluk dileklerimle. İyi ki varsınız.
Süreyya Işıkkent
İstanbul