• 0216 464 5024 - info@dbtdanismanlik.com
YORUM GÖNDER
1 2 3 4 SON

Merhaba ismim Ali Fethi Batmaz. Bilfen Fen Lisesi 2020 mezunuyum. Lisenin sonlarına doğru Almanyada okumaya karar verdiğimde dili öğrenmede ve başvuru sürecinde yardım almam gerektiğini farkettim. Bu süreçte Birsen Hoca ile iletişime geçtim. Kendisinin bana verdiği Almanca dersleri sayesinde ilk önce B2 sonrasında da Almanca C1 sertifikası almamı sağladı. Universite başvuru sürecinde kendisinin etkisi çok büyüktür. Kendisi ile iletişime geçtiğinizde her sorunuza bir cevap her probleminize bir çözüm bulabilirsiniz. Çok teşekkür ederim Birsen Hocam.

2017 yılında kızım Yaz Alman Lisesi hazırlıktayken DBT Danışmanlık ile yollarımız, daha önce Münih Teknik’e yerleştirdiği bir dostumun kızı referansıyla çakıştı. Almanca desteği alalım, dili baştan kuvvetli tutalım diye başladık. Yaz’ı adeta kızı gibi bağrına bastı Birsen Hocam. Çok yoğun çalışma hayatım sırasında sevgi ve bilgisiyle kızıma sevgi ve şevkatle yaklaştı ve donanımlı hale getirdi. Derken benim ticari hayatım sekteye uğradı ve ailece icraların, davaların ortasında kaldık. 22 yıllık başarılı bulunan ticari geçmişi olan şirketim bir anda başımıza yıkıldı. “Ben Yaz’a destek olmayı asla bırakmayacağım” diyen yüce yürekli hocamın yardım ve desteğini ömrüm boyunca unutmayacağım. Bir nevi Yaz’a burs verdi. Yaz da çalışkanlığıyla ve sonsuz sevgisiyle takip etti hocasını söylediklerini. Profesyonel anlamda ve insani yaklaşımıyla kendisi ve sevgili kızı Dilara Hanım pırıl pırıl, düzenli ve sistemli bir düzen kurmuşlar. Saygın bir kurumsallık eşliğine içten yaklaşımlarını koyabilmek her danışmanın yapabileceği, başarabileceği bir hüner değildir. Ben sonuna kadar her yönde ve her anlamda DBT Danışmanlığı, Sayın Birsen Türkyılmaz ve Sayın Dilara Türkyılmaz’ı saygı ve sonsuza kadar sürecek bağlılık ve sevgiyle tavsiye ederim, hem de büyük bir gönül rahatlığıyla. Konulara hakim, detayları ve zamanlamayı çok iyi bilen, değişik kent ve okullara ve amaca yönelik akıllıca ilerleyen bir kurum. Her şey için teşekkürler. Bu serüvene yeni başlayacak çocuklarımıza bol şanslar dilerim.

Merhaba, Ben Hakan Baştürk'ün annesiyim. DBT Danışmanlık ile tanışmamız, oğlumun üniversite seçimine ilişkin araştırmaya başladığımız 2021 yılında gerçekleşti. Birsen Hanım'ın profesyonel ve tecrübeli yaklaşımı ve gösterdiği samimi ilgi nedeniyle DBT Danışmanlık ile çalışmaya kadar verdik. Başlangıçta Almanya diye yola çıkmamıza rağmen oğlumun yılın başında fikrini Hollanda olarak değiştirmesine çok hızlı aksiyon alarak bize destek oldular. Birsen Hanım süreci Dilara Hanım'a devretti ve bu yeni süreçte Dilara Hanım her zaman bize destek oldu, yönlendirdi ve en önemlisi heyecanımızı bizimle paylaştı. Çoğu zaman panikle onu aradığımızda bizi hep tecrübesi ile sakinleştirerek çözümler üretti. Bugün artık oğlumuz University of Amsterdam yolcusu, bununla ailecek gurur duyuyoruz. Tüm bu süreçte samimiyetle bizlerden desteklerini eksik etmeyen başta Dilara Hanım olmak üzere tüm emeği geçen DBT Danışmanlık ekibine çok çok teşekkür ediyoruz. Sevgi ve Saygılarımızla

Merhaba, ben Ege Kayhan. 2020 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi mezunuyum. Birsen Hanım ile yollarımız 2012 senesinde abimin üniversite tercihini Almanya üzerine yapmasıyla kesişti. Süreçlere olan hakimiyeti ve sağladığı destek ile o dönemde bize çok destek olmuştu. Kendi sürecim içinde tereddüt etmeden Birsen Hanım’ın kapısını çaldık ve kendisinden Master başvurum için destek istedik. Çalışmama rağmen, Birsen Hanım süreçleri takibi ve zamanında geri dönüşleriyle süreci benim için çok kolay bir hale getirdi. Sonuç olarak başından beri hayalini kurduğum TUM’da yüksek lisans eğitimime başlayacağım. Bütün destekleriniz için teşekkür ederim Birsen Hanım :) Saygılarımla,

Merhaba, ben Ege Hakan Engin. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi 2019 mezunuyum. 11. sınıfta Almanyada okumaya karar verdigimde başvuru süreci için yardım almam gerektiğini fark ettim. Birsen Hoca ile tanıştıktan sonra Almanca dil kursundan üniversiteye girene kadar bana sonuna kadar yardımcı oldu. Tanışmamızdan yıllar sonra bile üniversite ile ilgili her konuda Birsen Hoca bana destek verdi. Kendisinin yardımı olmadan olduğum yere gelene kadar bir çok sorun yaşardım. Yurtdışında okumak konusunda her türlü sorunuza cevap alacağınızı garanti ederim.

Merhabalar ismim Clemens Can Cemal Eder. Bilfen Üsküdar Fen Lisesi 2021 yılı mezunuyum okulum alman ekolü olmadigindan ve danismanlik hizmeti alma ihtiyacı duydugum icin Birsen Hanim ile iletişime geçtim. Kendisi beni bu süreçte her zaman destekledi ve Almanya'nın en iyi tip fakültelerinden birine girmemde emegi çok büyük. Kendisi ile iletişime geçtiğinizde her sorunuza cevap her probleminize çözüm bulacaginizdan emin olabilirsiniz.

Merhabalar, ismim Gizem Gülhan. Avusturya Lisesi 2021 mezunuyum. Birsen Hoca ile 11. sınıfta tanıştım. Başvuru sürecinin nasıl işlediğini bilmediğimden dolayı bir danışmanla çalışmaya karar vermiştim. Bir tanıdığımızın önerisi üzerine Birsen Hoca ile 11. sınıfta tanışma imkânı buldum. Disiplinli ve içten tutumuyla bana ilk önce sınav surecimde yol gösterdi. Sınavda yüksek basari göstermemde yardımcı olup daha sonra da başvuru sürecim ile bizzat ilgilendi. Kendisi sadece çok inişli ve çıkışlı olan başvuru surecimi yönetmekle kalmayıp, aynı zamanda süreçte çıkan bütün aksaklıklarla da tek tek uğraştı. Birçok farklı tıp fakültesinden kabul almamda payı çok büyüktür. Bendeki emeğinizi kelimelerle anlatamam. Çok teşekkür ederim Birsen Hocam.

Merhabalar, ismim Batuhan Karamollaoğlu. Alman Lisesi 2012 mezunuyum. Her ne kadar Birsen hocam ve ekibiyle 2012 senesinde tanışıyor olsak da üniversite seçimimi Türkiye'den yana kullanmıştım. Daha sonra pandemi ve getirdiği değişimlerle beraber ben de Almanya'da master yapmaya karar verdim. Bu yolculukta girmek istediğim ve yüksek tercih edilen alanlardan biri olduğu için girmesi zor olan Data science Msc. bölümlerine Birsen Hocam sayesinde bir bir kabul aldım. Okul seçme sürecinden tutun başvuruya, vize ve bürokratik süreçlerden tutun, okula yerleşmeye kadar her alanda destek oldular. Birsen hocanın tüm süreçlerdeki expertise'i, Alman Üniversiteleri ve eğitimi üzerine bilgi ve deneyimi sayesinde günün sonunda çok güzel sonuçlar elde ettik. Ellerinizden öpüyorum hocam :) Saygılarımla,

Merhaba, komşumuzun referansı ile ulaştığım Birsen hanım sayesinde kızım Berlin Teknik Üniversitesine kayıt oldu. Birsen Hanım gerçekçi ve disiplinli bir yol gösterici oldu. Berlin’de yurt bulma, dil okulu , vize , Üniversite seçimi, müracaatı ve kaydı konularında yolculuğumuzu Birsen Hanım ve ekibi sayesinde tamamladık. Çok teşekkür ediyoruz Fidan ASLAN

Merhabalar, 2005 yılı kış aylarıydı. Üniversite öğrenimimin son senesiydi ve artık son döneme giriyordum. Yarım dönem sonra mezun olacaktım. Ne yapacağıma hala karar vermemiştim ve kendime belki bir fikir edinirim düşüncesiyle İstanbul'a eğitim danışmanlığı firmalarına fikir edinmek ve tecrübeli kişilerden bilgi almak amacıyla gelmiştim. Sömestr tatiliydi ve yaklaşık 1 ay zamanım vardı. O kurum bu kurum derken Taksim ve çevresinde gitmediğim yer kalmamıştı. Artık umutlarımın bittiği tükendiği bir noktada yorgun argın son bir eğitim kurumuna gireyim ve son bir bilgi alıp eve gidip dinleneyim dedim. Girdiğim son yerde de daha öncekiler gibi sürekli Amerika ve İngiltere' de eğitim üzerine tavsiyeler ve programlar vardı. Ancak ben Amerika veya İngiltere eğitimi istemiyordum, illa k,i Avrupa olsun istiyordum. Artık bu iş olmayacak galiba ben en iyisi okulu bitirip askere gideyim derken içeriye bir bayan girdi. Dün gibi hatırlıyorum. Ali Bey bana "Erman Bey siz Avrupa' da eğitimle ilgili bilgi istiyordunuz galiba. Birsen Hanım Marmara Ünv. Almanca bölüm başkanıdır ve kendisi Almanya' da eğitim hakkında bilgilidir." deyiverdi. Tabii bendeki yorgunluk bir anda gidiverdi ve hemen bilgi almak için Birsen Hanım' la konuşmaya başladık. Bana gerekenleri tek tek anlattı ve programın nasıl bir program olduğu hakkında detaylı bilgi verdi. Süreç orada başlamış oldu. Gerisi zamanla geldi. Almanya' da da özellikle oturum ve vize konusunda çok sıkıntılar yaşadım fakat Birsen Hocam her zaman yanımda oldu ve desteğini hiçbir zaman benden esirgemedi. Onun sayesinde çok güzel bir eğitim aldım, yabancı dillerimi geliştirdim ve şu anda MBA eğitimim süresince öğrenmiş olduğum tüm dilleri ve dersleri kullandığım bir işte çalışıyorum. Birsen Hocama ne kadar teşekkür etsem azdır, o ve onun gibi insanlar olduğu sürece Türk gençlerinin ufkunu genişletmesi, yeni yerler, insanlar ve kültürler görerek aynı zamanda var olan yeteneklerini geliştirebilmesi mümkün olmaktadır ve olacaktır.