Almanya ve Diğer Ülkelerde Okuyan Öğrencilerimizin Yorumları - DBT Danışmanlık
  • Referanslarımız

    Referanslarımız

Merhaba, ben Selin. Birsen Hoca’nın danışmanlığında Würzburg Üniversitesi’nde Eczacılık bölümüne kabul edildim. Saygı değer Birsen Hocam iki kuzenimi de Almanya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi’ne yerleştirdikten sonra, lise 12. sınıfa geldiğimde sıranın bende olduğunu düşündüğüm Almanya’da üniversite eğitimi alma konusunda kendisinin danışmalığına başvurdum. Kuzenlerim vasıtasıyla YGS-LYS ile Almanya’da üniversiteye başvurmanın zorluklarını gördüm ve Birsen Hoca’nın onlara ne kadar destek olduğunu, onlar için elinden gelen her şeyi yaptığını bildiğimden içim rahattı. Daha ilk görüşmemizde beni nelerin beklediğini, izlemem gereken adımları bana açıklayıp benim bu zorlu süreçte yalnız olmadığımı hissetmemi sağladı. Umutsuzluğa kapıldığım zamanlarda bana destek olup her şeyin iyi biteceğini söyledi. Bir kapı kapansa bile başkasının açılacağını bana hatırlattı, yeni seçenekler sundu. Olmayacağını düşündüğüm şeylerin gerçek olmasını sağladığı, kuzenlerimin ve benim hayatlarımızdaki bu önemli adımı atmamıza öncülük ettiği için kendisine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Selin Su Özön
Würzburg, JMU
2018 yılı alman lisesi mezunu Kaan Bozkurt’un annesi gonca bozkurt olarak Doçent Doktor Birsen Türkyılmaz’a Çok teşekkür ederiz. Birsen Hoca ile 2017 yılı şubat ayında tanıştık ilk önce yolunda gitmeyen ders notlarımızı düzelttik tavsiyelerde bunların zorlu süreçte oğluma çok yardımcı oldu. Üniversite başvuru sürecinde çok doğru ve profesyonelliği sayesinde oğlum hayalimdeki olan Stuttgart Üniversitesi ne uçak mühendisliği bölümünden kabul aldı. Bozkurt ailesi olarak Birsen hanıma minnettarız.
Gonca Bozkurt
Stuttgart Üniversitesi
Lise 10.Sınıftan beri Almanya'daki bir teknik üniversitede okumak istemişimdir. Dil kursu, konaklama ve üniversite başvurularında yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. 2016 Şubatı benimle birlikte İstanbul'dan Almanya'ya gidip aşırı yorucu olsa bile beni Münih, Aachen, Berlin, Hamburg üniversitelerine götürüp üniversiteler hakkında bilgi almam için yardımcı olmanız kesinlikle üniversite seçimimde çok büyük rol oynadı. Herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim.
Alphan Akyüz
Berlin,TU Berlin
Başlangıçta her şeyi kendim yapabileceğim diye düşündüğüm üç aylık bir sürecin sonunda tamamen umutlarımı yitirdiğim bir anda birsen hanımla tanıştım ve sanki tekrar karanlıktan aydınlığa kavuştum. Bu konudaki yılların verdiği engin tecrübesi ve açıkçası başlangıçta hiç hoşuma gitmeyen tam bir alman disipliniyle benim yolumu yeniden çizdi ve sonuçta anladım ki ilk günden her şeyi onun istediği gibi yapsaydım bu süreç çok daha kolay geçecekti. Birsen hocam sayesinde Almanya’dan iki üniversiteden kabulüm geldi. Size minnettarım hocam Saygı ve sevgilerimle Buket
Buket Hep
üni kessel
Kızım Alara Su Aras 2015 yılında Almanya'da üniversite okumaya karar verdiğinde kendi çapımızda bir araştırma yaptık ve bu işin üstesinden kendi başımıza gelemeyeceğimizi gördük. Yakın bir dostumuzun tavsiyesi üzerine Birsen hanımla tanıştık ve bu yola birlikte devam etmeye karar verdik. Bizim için çok zorlu bir yoldu çünkü kızımın Almanca dili yoktu ve her şeye sıfırdan başladık. Birsem hanım 7-24 her zaman yanımızda oldu ve ne zaman bir bilgiye ihtiyacımız olsa her zaman arayabiliyorduk ve bizi her zaman rahatlatıyordu. Bizi çok etkileyen kızımı tanımak üzere yurt dışına kendisini ziyarete gitti. Bu bizim için çok büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Zorlu bir 2,5 yılın sonunda kızım TU Berlin Üniversitesine endüstri mühendisliği okumak üzere kaydı yapıldı. Bu gerçekten çok büyük samimiyetimle söylemek istiyorum ki Birsen hanımın emeği ile oldu. Bu zorlu yolda bize vermiş olduğu desteklerinden dolayı ARAS ailesi olarak kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ne kadar şanslıymışız ki Birsem hanımla yollarımız kesişmiş :-) her şey için tekrar çok teşekkürler ve mümkün olabildiğince sizi çevremizde bulunan dostlarımıza tavsiyelerimiz konusunda eksik etmeyeceğiz. Sevgiyle kalın
Banu & Alara Su ARAS
TU Berlin Üniversitesi
Ben Avusturya Lisesi mezunuyum. İki yıl Türkiyede üniversite okudum. Yurt dışında üniversiteye gitme kararı aldığımda Birsen hocamla yola çıkmak çok doğru bir kararmış. Beni üniversite seçimi, gerekli sınav ve eksikleri tamamlama, kayıt ve yerleştirme işlemlerinin tamamında son derece doğru yönlendirdi. Şİmdi dünya sıralaması olan bir üniversitedeyim, mutluyum ve Birsen Hocama gönülden teşekkür ediyorum.
İdil Naz Eryılmaz
Freie Üniversitesi - Berlin
Avusturya Lisesi mezunu şu anda LMU Informatik bölümü - Münih öğrencisi BERKİN ZORBA' nın annesi NURTEN UNAL ZORBA olarak Doç.Dr.Birsen Türkyılmaz Hocamıza gönülden teşekkürlerimizi iletmek ile başlamak istiyorum. Biz Birsen Hoca ile son sınıfta tanıştık ve bu çok heyecanlı ve yorucu süreçte kendisinin bize vermiş olduğu yapıcı tavsiyeleriyle, profesyonel yönlendirmesiyle, sabırlı çözümleriyle, karamsar olduğumuz anlarda dahi bize her zaman ışık tutmasıyla bugün oğlumun istediği tüm okullardan kabullerimizi almış ve LMU - Münih de üniversite hayatımıza başlamış olduk. Bundan sonraki tahsil hayatımızda dahi bizden yardımlarını esirgemeyeceği bir dostluğa temellerimizi de attık. İyi ki varsınız Birsen Hocam. Hem anne hem de Zorba ailesi olarak teşekkürlerimizi iletmek hemde kendisini tanıdığımız için çok mutlu ve şanslı olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. İyi ki sizi tanımışız Birsen Hocam. Başarılarınız her zaman daim olsun... - Nurten Ünal Zorba / LMU - Münih
Nurtan Ünal Zorba
İstanbul
Birsen hanım başvuru/ kabul/ kayıt işlemleri boyunca bizi son derece doğru yönlendirdi. Kızım yurt dışında okumaya karar verdiğinde Birsen hanım ile işbirliği yapmak doğru tercihti. Kızımın, dünya sıralaması olan başarılı bir üniversiteden kabul almasını sağladı. Kendisine her aşamada gösterdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Feray Ayral Eryilmaz
Berlin Freie Üniversitesi - İşetme
2016 yılında Bodrum Marmara Kolejinden mezun oldum. İlk olarak 12. Sınıfın ortalarında Almanya ‘ da okumaya karar verdim .O dönemde Almanca dil seviyem A2 düzeyindeydi ve YGS sınavına girmeme bir ay kalmıştı, daha sonraları konuyu okulumdaki idari amirlerime ve öğretmenlerime açtığımda; olumsuz yorumlarla karşılaştım. Bir hafta kadar sonra annem Birsen hanımla görüştü. Ardından durum değerlendirmesi yaptık ve YGS-LYS sınavlarının denkliğini alarak Almanya’ da okuyabileceğimi öğrendim. Daha sonraki süreçte sınav sonuçları gelene kadar bekledik. Sonuçlar açıklandıktan sonra, Almanya ‘da sekiz aylık dil kursu ve C1 dil yeterliliği belgisi aldım ve şu anda Münih Teknik Üniversitesinde, Elektroteknik ve İnformatik bölümünde okuyorum. Şimdi anımsıyorum da, daha Birsen hanım ile ilk görüşmemizde ;Münih Teknik Üniversitesinden mutlaka kabul alacağız demişti. Bu zorlu yolculukta her zaman bana yardımcı oldu ; öyle ki Birsen hanımın donanımı ve profesyonelliği sayesinde gerek başvuru sürecinde gerek geçtiğimiz bir yılda her şeyden çok emindim. Geride bıraktığımız şu bir yıla bakıyorum ve iyi ki sizi tanımışım diyorum. Hayatım adına verdiğim en önemli kararda, benim Kutup Yıldızım olup bana her noktada yol gösterdiğiniz için size minnettarım. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Zeki Doruk Özdemir
Münih , Münih Teknik Üniversitesi
2017 Alman Lisesi mezunuyum. Başvuru sürecini gözümde büyütüyordum. Süreç boyunca danışman kullanmayan bir çok arkadaşımın hatalar yaptığını ve bu yüzden strese girdiklerini, bazılarının ise bu hatalar yüzünden istedikleri okula giremediklerini gördüm. Ben de bütün süreç boyunca stresteydim ama Birsen Hanım her defasında herhangi bir sıkıntının olmadığını bana hatırlattı. Sürecin büyük kısmının sona erdiği bu noktada geriye bakınca aslına her adımda Birsen Hanım'ın haklı çıktığını görmekteyim. Her şey onun ön gördüğü gibi gitti. Bu nedenle herkes yurt bulmaya çalışırken benim için bu süreç hiç sıkıntılı olmadı. Süreç boyunca Birsen Hanım bana güven aşıladı ve birinci hedefim olan okula ve bölüme girmemde yardımcı oldu. Ayrıca Dilara Hanım yazdığım her maile cevap verdi. Burdan ona da teşşekkür ediyorum.
Emir Aras Metin
TUM

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.

Eğitim Rehberi

2016-10-31 19:51:18
Bu yıl oğlum Alman Lisesini bitirdi henüz diplomamizi almadık.Birsen hanımla tanışmamız ve ilk görüşmemiz onbirinci sınıfın ilk aylarıydı. Almanya'da mühendislik okumak hedefiyle,bu süreçte profesyonel bir desteğe ihtiyacımız olduğuna karar vermiştik.İlk görüşmemizin ardından eve dönerken bir anne,bir veli olarak kendimi çok huzurlu hissettim.Bu oğlumu güvenli ellere teslim etmenin verdiği bir huzurdu tarifsiz bir duygu. Birsen Hanımın pozitif enerjisi,yakınlığı,engin tecrübesi,pek çok kaygımı ve soru isaretlerimi gidermekle kalmamış,onunla tanışmak bize moral kazandırmış,emin ellerde olduğumuzu bilmek bizi motive etmiştir. Bu süreçte ; onbirinci sınıfın yazında,oğlum almanyada pek çok üniversite yetkilisiyle Birsen hanımın aldığı randevular sayesinde görüştü böylece hem üniversiteleri hemde bizzat şehirlerini görerek, hedeflerini belirledi.2 yıl boyunca Birsen hanım oğlumu almanca dersleri ile abitura hazırladı.ingilizce ve diğer derslerdeki yönlendirmeleri eksiklerimizi tamamladı.Bugün Abitur sınav sonuçlarımız aciklanali bir hafta olmasına rağmen oğlum Münih Teknik üniversitesi elektrik elektronik öğrencisi ,Münihte kalacağı yurt bile hazır. Sonsuz teşekkürler birsen hocam, bize öğretmen, rehber, psikolog ,arkadaş, ışık olduğunuz için.... Sizi seviyoruz Ömercan Haşhaş velisi Nilüfer Haşhaş
Nilüfer Haşhaş
İstanbul
2017-09-21 09:49:30
2017 Alman Lisesi mezunuyum. Başvuru sürecini gözümde büyütüyordum. Süreç boyunca danışman kullanmayan bir çok arkadaşımın hatalar yaptığını ve bu yüzden strese girdiklerini, bazılarının ise bu hatalar yüzünden istedikleri okula giremediklerini gördüm. Ben de bütün süreç boyunca stresteydim ama Birsen Hanım her defasında herhangi bir sıkıntının olmadığını bana hatırlattı. Sürecin büyük kısmının sona erdiği bu noktada geriye bakınca aslına her adımda Birsen Hanım'ın haklı çıktığını görmekteyim. Her şey onun ön gördüğü gibi gitti. Bu nedenle herkes yurt bulmaya çalışırken benim için bu süreç hiç sıkıntılı olmadı. Süreç boyunca Birsen Hanım bana güven aşıladı ve birinci hedefim olan okula ve bölüme girmemde yardımcı oldu. Ayrıca Dilara Hanım yazdığım her maile cevap verdi. Burdan ona da teşşekkür ediyorum.
Emir Aras Metin
TUM