Almanya ve Diğer Ülkelerde Okuyan Öğrencilerimizin Yorumları - DBT Danışmanlık
  • Referanslarımız

    Referanslarımız

Kızım Alara Yucecan DBT danışmanlığın önemli katkıları ile en çok istediği bolum olan Münih Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoteknoloji'ye girdi. Corono döneminin beraberinde getirdiği bilinmezliğe ragmen danışmanımız sayesinde süreç bizim için oldukça rahat ve başarılı ilerledi. Danışmanımız Birsen hanım ve Dilara Hanım bizi her adımda bilgilendirdi ve yol gösterdi. Üniversite kayıt, bürokratik işlemler ve yurt teminini DBT Danışmanlık sayesinde en güzel şekilde tamamladık. Birsen hanım ve Dilara Hanım'a katkılarından dolayı çok çok teşekkürler. Annesi Seda Yucecan
2020-09-02
Devamını oku...
Seda Yucecan
Technische Universitat München
Hayalim Almanya'da Mimarlık okumaktı. Ve bu hayalimi sizin sayesinde gerçekleştirdim. Zor bir süreçti ve bu süreci siz olmadan asla tek başıma başaramazdım. Yeri geldi benim için bir yol gösterici oldunuz yeri geldi umutsuzluğa kapıldığımda beni teselli ettiniz. Her şey için çok teşekkür ederim.
2020-01-25
Devamını oku...
Elif Soybaş
berlin, beuth hochschule für technik
Merhaba,Gözde ben.Hayalim Almanya’da üniversite okumaktı ve Birsen Hanımın da profesyonelliği sayesinde şu an Frankfurt’dayım.Öncelikle çok zor süreçler olduğunu ve yalnız üstesinden gelinebilecek bir şey olmadığını belirtmek isterim.Birsen Hanım’ın yoğun ilgisi ve en doğru kararı vermesi her şeyi mümkün kılıyor.Öğrencileriyle özel görüşerek birlikte kararlar alarak başarıya ulaşmayı sağlıyor.Şu an onun sayesinde hayalimi gerçekleştiriyorum. :)
2019-10-19
Devamını oku...
Gözde Açer
Frankfurt am Main Goethe Uni.
Merhaba Ben Sahra Ben oğlum adına büyük bir mutluluk yaşıyorum . Tüm ebeveynler gibi çocuğumuzu geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için elimizden geleni yaptık. Bu çabamızda en büyük desteğimiz Birsen Hanım ve ekibi oldu. Dbt Danışmanlığa çok teşekkür ediyorum.Iyi ki yolumuz siz çıkmışsınız. Saygılar
2019-10-01
Devamını oku...
İnanç Can
Münih Teknik Ümiversitesi
Merhaba, ben Selin. Birsen Hoca’nın danışmanlığında Würzburg Üniversitesi’nde Eczacılık bölümüne kabul edildim. Saygı değer Birsen Hocam iki kuzenimi de Almanya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi’ne yerleştirdikten sonra, lise 12. sınıfa geldiğimde sıranın bende olduğunu düşündüğüm Almanya’da üniversite eğitimi alma konusunda kendisinin danışmalığına başvurdum. Kuzenlerim vasıtasıyla YGS-LYS ile Almanya’da üniversiteye başvurmanın zorluklarını gördüm ve Birsen Hoca’nın onlara ne kadar destek olduğunu, onlar için elinden gelen her şeyi yaptığını bildiğimden içim rahattı. Daha ilk görüşmemizde beni nelerin beklediğini, izlemem gereken adımları bana açıklayıp benim bu zorlu süreçte yalnız olmadığımı hissetmemi sağladı. Umutsuzluğa kapıldığım zamanlarda bana destek olup her şeyin iyi biteceğini söyledi. Bir kapı kapansa bile başkasının açılacağını bana hatırlattı, yeni seçenekler sundu. Olmayacağını düşündüğüm şeylerin gerçek olmasını sağladığı, kuzenlerimin ve benim hayatlarımızdaki bu önemli adımı atmamıza öncülük ettiği için kendisine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
2019-05-10
Devamını oku...
Selin Su Özön
Würzburg, JMU

Doç. Dr. Birsen Türkyılmaz Yönetici

Hassasiyet ve tecrübe gerektiren Almanya ve Avusturya üniversite başvuru aşamalarında neredeyse sıfır hata ile çalışmakta ve Avrupa ülkelerini görmek isteyen öğrencilere rehber olmaktadır.

Dilara Türkyılmaz Danışman

İnandığınız, kalıplarını kırdığınız ve yeterliliğinizi geliştirdiğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sadet Akıncı Öğretim Görevlisi

Bir insanın geleceğimi kurmak profesyonellerin üstlenmesi gereken bir iştir.