• 0216 464 5024 - info@dbtdanismanlik.com
Almanya’da lisans eğitimine karar verdikten sonra konaklamamı nasıl ayarlayacağım?

Kabul geldikten sonra gideceğiniz şehirde konaklama seçeneklerini beraber karar verip başvurunuzu seçeceğiniz yurda göre dolduruyoruz. Konaklamanıza yardımcı oluyoruz.

Bloke hesap Alman hükümetinin öğrenci ve öğrenci adaylarından istediği, öğrencinin Almanya’da bulunduğu süre boyunca kendisini finanse edebileceğini gösteren bir çeşit garantidir. Vize başvurusunda da oldukça dikkat edilen bir mevzudur. Bloke hesap için yatırılması gereken miktar o yılki maksimum tutarın 12 ay ile çarpımı ile elde edilir. 2016 yılı için bu miktar: 720 * 12 = 8640 Euro’dur.

Alman konsolosluğunda girilen randevularda Almancanızın A2-B1 seviyesinde olması bekleniyor. Almanca bilmeyen öğrencilerin vize randevusundan red alma olasılığı var.

Eğitim vizenizde yazan çalışma süresi kadar çalışma imkanınız bulunur. Staj imkanı aynı zamanda eğitim koçluğu hizmeti alan lise öğrencilerimize de sunulmaktadır.

Evet, bu durum mümkündür. Başvuru süreçleri okuldan okula göre değişiklik gösterir, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu konuda bize başvuran öğrencilerimizin başvurularına yardımcı oluyoruz. Sunduğumuz hizmetler arasında yatay geçiş ile yurt içi ve yurtdışı üniversitelerine öğrencilerimizi yerleştirmek de var.

Maalesef, öğrenci vizesi ile çalışamazsınız.